PVC Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

PVC Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Piyasada bir çok marka ve özellikte plastik doğrama kapı pencere bulunmaktadır. Müşterinin bunları alırken pişman olmaması için aşağıdaki özelliklere dikkat etmesi gerekir.

– İdeal bir pvc pencerede; cam çıtaları 16 mm (iki camın arasındaki boşluk), doğrama kalınlığı 70 mm, 6 odalı doğrama, dış duvar kalınlığı 3,5 mm olmalıdır.

-Profildeki odacık sayısı ısı yalıtımı ve ses yalıtımını sağlar. Odacık sayısı arttıkça daha çok ısı ve ses yalıtımı sağlanır.

– Menteşelerin bağlandığı kısmın içinde çelik destek olmalıdır.

– PVC pencere ile doğrama üç ayrı conta ile ilişkilendirilmelidir.

– Mantar başlıklı güvenlik kitleri kullanılmalıdır. – İçerisinde destek sacı olmayan PVC almamalısınız.

– internette Müşteri şikayetlerinin dillendirildiği sitelere PVC pencere açısından bir göz atın. Şikayet araştırması yapmadan sözleşme yapmayın.

– Özellikle çift açılımlı pencerelerde kaliteden ödün vermeyin. En ucuz pvc pencere en karlısı değildir.

-Sürgülü sitemlerde fırça contalar kullanılır. Ancak fırça contalar ısı yalıtımını azaltır. Bu nedenle Sürgülü sitemler daha çok dış mekanlarda kullanılmalıdır. (Mutfak ve balkonda kullanılabilir) -Evinizin kuzeye bakan pencerelerinde kesinlikle 70mm profiller, güneye bakan pencerelerinde ise 60mm profiller kullanılmalıdır.

– Çift açılımlı pencereler diğer modellere göre daha kolay temizlenir. -Manzaraya bakan balkonlar camekanla kapatılacaksa mutlaka katlanır cam sistemleri kullanılmalıdır. Katlanır cam sistemlerinde camlar arasında profiller olmadığından manzarayı görmeniz engellenmez.

– Ahşap görünümlü PVC lerde en çok tutulan renk Altın Meşe dir. – Garanti belgesini ve faturanızı almayı unutmayınız. Aksi halde doğacak sıkıntılarda hak iddia edemezsiniz.

PVC PENCERELERDE GÜVENLİK SİTEMLERİ – PVC Pencerelerde güvenlik için mutlaka mantar başlıklı pim kullanılmalıdır. – Isıcam seçiminizi lamine camlardan yana kullanmalısınız. Lamine camlar çatlasa bile dağılmadığı için güvenlidir.

– Göbekten kilitli kollar seçilmelidir. – PVC Pencerelerin önüne motorlu panjur taktırmak güvenliği oldukça artırır.

Notlar: Aşağıda belirttiğim hususlar sizi, çalıştırdığınız ustanın yapacağı iş konusunda bilgilendirerek maddi kaybınızın olmamasını sağlamak içindir. Lütfen dikkatli okuyun, notlar alın. Ev dekorasyon siteleri size ev dekorasyon fikirleri sunar. Ev dekorasyon firmaları ise dekorasyon aşamasındaki diğer işçilikler için usta bulma konusunda size yardımcı olur. Böylece ortaya çıkacak herhangi bir tadilat için sürekli usta bulmak zorunda kalmazsınız. Ucuz ev dekorasyon ürünleri yerine bütçenizin el verdiği ürünleri seçmelisiniz. Dekorasyonda çoğu kez detaylar farkı belirler. Detay gibi gözüken tabloların önemi büyüktür. Ev dekorasyon tabloları en önemli ev dekorasyon eşyaları arasındadır. PVC Nedir: PVC,Polivinil Klörürün kısaltılmış halidir. Petrol ve tuzdan oluşan bir polimer türüdür.

PVC PENCERE HAKKINDA GENEL BİLGİLER Nem: Nem, havadaki su buharının bir yüzeye yada zemine tutunarak soğumasıdır. PVC Pencerelerde kullanılan kauçuk contalar % 100 sızdırmazlık sağladığından evin nemli olmasına neden olur. Bu nedenle PVC kullanılan evler kesinlikle belirli aralıklarla havalandırılmalıdır. Evinizin iç duvarları ve tavanlarınız alçı sıvalı ise PVC pencere yerine ahşap pencerelerden almalısınız. Yani ağaç pencereler kullanmalısınız. Çünkü hem duvarlar alçı sıva, hem tavan alçı sıva ve hem de camlar pvc ise o ev resmen boğulur. Bu kadar yalıtım fazladır bir ev için. Temiz havaya da ihtiyaç vardır. Her yerden kapanmış bir ev ruhu sıkar. PVC pencerelerde kullanılan ürün kadar işçilik de önemlidir. PVC yanmaya karşı dayanıklıdır. Gözeneksiz olduğu için kir ve bakteri barındırmaz. PVC doğramalar, içindeki profille değerli hale gelir. Ancak profiller dışarıdan gözükmez. Bu yüzden maddi kayba uğramamak için PVC pencere yaptıracağınız bayi ile sözleşme yapmalısınız. Sözleşmede PVC Pencerelerde olacağı taahhüt edilen tüm özellikler ile fiyatlarını ayrı ayrı belirtmelisiniz.

NOT: Kesinlikle metretül olarak fiyat almayın. İstediğiniz özellikleri belirleyerek, belirlediğiniz özelliklerdeki PVC Penceredeki tüm işin bitiş fiyatını alın. Aldığınız pvc pencere fiyatları ile pvc pencere markaları ve pvc bayilerini karşılaştırın. Bir marka belirlediyseniz, o markanın müşteri şikayeti olmayan bayilerini araştırın. İşçiliği sorunsuz bayilerden birine yaptırın. İnternetteki şikayet sitelerine göz atın. Şikayet almayan markalarla ilgilenin. Palstik Doğrama ( Pvc ) fiyatları Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubemize gelerek bilgi alabilirsiniz.

İKRA PVC Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız. 

whatsapp